Wanneer je baby overstapt van melk naar wat dikkere voeding, zoals pap, merk je vaak dat het drinken ineens anders verloopt. Misschien moet je baby harder werken, raakt hij gefrustreerd of duurt een voeding ineens veel langer. Dat is een teken dat de doorstroomsnelheid van de speen niet meer goed aansluit.
Welke speenfase kies je bij dikkere voeding?
De flessen van Dr. Brown’s zijn in de basis ontwikkeld voor melk en gladde papsoorten. Voeg je iets dikkers toe, zoals rijstebloem, dan wordt de voeding zwaarder om door de speen te drinken. In dat geval helpt het vaak om één of twee speenfases hoger te kiezen, zodat de voeding beter doorstroomt en je baby comfortabel kan blijven drinken.
Bij nog dikkere, vezelrijke voeding (zoals pap met Johannesbroodpitmeel) kan het drinken via een fles lastiger worden. Deze voeding dikt namelijk verder in tijdens het voeden, waardoor het voor je baby steeds moeilijker kan worden om te drinken. Ook hier kan een snellere speen helpen, maar het blijft belangrijk om goed te kijken hoe je baby reageert.
Wanneer kies je voor de Y-speen?
Sommige ouders kiezen in deze fase voor een Y-speen. Deze heeft een grotere opening dan fase 4 en is geschikt voor dikkere voeding. Wel is het goed om te weten dat deze speen wat gevoeliger kan zijn voor slijtage door de vorm en het zachte materiaal, waardoor je hem mogelijk vaker moet vervangen.
Tips voor het geven van dikkere voeding uit de fles
Een paar praktische tips die kunnen helpen:
- Maak papvoeding in twee porties, zodat deze minder snel indikt
- Pas eventueel de mengverhouding aan door iets minder pap toe te voegen
- In sommige gevallen kun je het ventielsysteem verwijderen (houd er rekening mee dat je dan niet meer vacuümvrij voedt)
Het belangrijkste blijft om te kijken naar je baby: drinkt je kindje ontspannen en in een fijn tempo? Dan zit je goed. Twijfel je of zoek je mee naar de juiste combinatie? We denken graag met je mee.







